A fal injektálása vízszigetelés céljából

A falak nedvesedése és a vízszigetelés problémája sok épületnél jelentős gondot okoz, különösen régi építésű házak esetében. A talajból felszívódó nedvesség komoly károkat okozhat a falazatban, ami nemcsak esztétikai, hanem szerkezeti problémákhoz is vezethet. A fal injektálása egy hatékony és tartós megoldás lehet a nedvesség elleni védelem érdekében.

Mi az a fal injektálása?

A fal injektálása egy olyan vízszigetelési eljárás, amely során speciális vegyi anyagot juttatnak be a falazatba annak érdekében, hogy meggátolják a kapilláris úton történő vízfelvételt. Az injektálás során általában szilikon-, sziloxán- vagy epoxialapú szigetelőanyagot használnak, amely a fal pórusaiba hatolva megakadályozza a nedvesség további terjedését.

Mikor van szükség fal injektálására?

A fal injektálása akkor válik szükségessé, ha az alábbi problémák merülnek fel:

  • A falak nedvesedése és penészedése,

  • A vakolat lepattogzása és a festék leválása,

  • Sókivirágzás megjelenése a fal felületén,

  • A beltéri levegő páratartalmának megnövekedése és dohos szag,

  • Az épület állagromlása és szerkezeti gyengülése.

A fal injektálásának folyamata

A fal injektálása több lépésből áll, amelyeket szakszerűen kell elvégezni a hatékony végeredmény érdekében.

1.Előkészítés

Először meg kell vizsgálni a fal állapotát, fel kell térképezni a nedvesség forrását és annak mértékét. Ezt követően a fal felületét elő kell készíteni, eltávolítva a laza vakolatot és egyéb szennyeződéseket.

2. Fúrások elkészítése

A falban 10-15 cm távolságban, meghatározott mélységben lyukakat fúrnak, amelyekbe az injektáló anyagot bejuttatják. A lyukak mérete és elrendezése a fal vastagságától és szerkezetétől függ.

3. Injektáló anyag bejuttatása

A megfelelően előkészített lyukakba speciális nyomással vagy gravitációs módszerrel bejuttatják a szigetelőanyagot. Ez az anyag a fal pórusaiba hatolva képez egy vízzáró réteget, amely meggátolja a további nedvesség felszívódását.

4. Száradási idő és utómunka

Az injektálás után a falnak időre van szüksége a száradáshoz. Ez a folyamat néhány héttől akár több hónapig is eltarthat, a fal nedvességtartalmától függően. Amikor a fal megfelelően kiszáradt, a vakolat helyreállítása és az esetleges festési munkálatok elvégezhetők.

Kérjen árajánlatot még ma az utólagos vízszigetelés munkára!

Amennyiben felkeltettük érdeklődését injektálás, vízszigeteléssel kapcsolatban, töltse ki az űrlapot és kérjen ajánlatot még ma!

utólagos vízszigetelés, szakszerű vízszigetelés

A fal injektálása - előnyök

A fal injektálásának számos előnye van:

  • Hatékony nedvesség elleni védelem: Megakadályozza a talajvíz további felszívódását.

  • Tartós megoldás: Hosszú távon védi az épület szerkezetét és megelőzi a falak károsodását.

  • Költséghatékony: Az injektálás olcsóbb és kevésbé munkaigényes, mint más vízszigetelési eljárások, például a fal alatti szigetelés utólagos beépítése.

  • Nem jár nagy bontási munkálatokkal: A fal injektálása minimális beavatkozást igényel, ezért kevésbé jár porral és felfordulással.

A fal injektálása egy hatékony, gazdaságos és tartós megoldás a nedvesedő falak problémájának orvoslására. A megfelelő anyag és technológia kiválasztásával jelentős szerkezeti károkat lehet megelőzni, miközben az épület esztétikai állapota is megőrizhető. Ha az épület nedvesedéssel küzd, érdemes szakértő segítségét kérni az optimális injektálási módszer kiválasztásához és kivitelezéséhez.

Cégünk vizes, felázott falak vízszigetelésével foglalkozik. Fő tevékenységi körünk az injektálás.

Az injektálás azért is hasznos, mert kivitelezési ideje alacsony. Egy átlagos családi ház utólagos falnedvesség-szigetelése mindössze 1 napig tart.

Az utólagos vízszigetelés előnyei:

  • gyors kivitelezés
  • Önnek nem kell kiköltöznie lakásából
  • akár 1 munkanap alatt elvégezhető
  • megakadályozza a kapilláris úton felszívó további talajnedvességet
  • magas, 80 %-os hatóanyag tartalommal rendelkezik
  • bármely ásványi alapú építőanyagnál alkalmazható
  • hosszan tartó vízzáró réteg képződik

Tevékenységeink:

pincék utólagos szigetelése, utólagos pinceszigetelés, falszigetelés, falszárítás, utólagos vízszigetelés, pince szigetelés, vizes falak szigetelése, vizes falak utólagos szigetelése, vízszigetelés utólag, vályogház szigetelés, utólagos falszigetelés, vakolat felújítás, lábazati szigetelés, utólagos szigetelés, talajvíz elleni szigetelés, nedves falak szigetelése, falszigetelés utólag, pince szigetelése, pince szigetelés utólag, falak utólagos szigetelése, utólagos bontás nélküli falkiszárítás, salétromos falak salétrommentesítése, penésztelenítés, vályog szigetelése, alap szigetelése, lábazat szigetelése

Tekintse meg referenciáinkat

Kövessen bennünket a Facebook oldalunkon is!

Elérhetőség

Kóra János – vízszigetelés utólag

cím: 2510. Dorog, Bécsi út 39.

Telefonszám: +36 30 183 4746

E-mail cím: utolagosszigeteles1@gmail.com

Röviden...

Mi a teendő, ha vizesedik a fal?

az utólagos vízszigetelés során megfúrjuk a falat, bejuttatjuk az injektáló anyagot és kész is a munkafolyamat. Jelenleg ez a lehető legolcsóbb és leghatékonyabb módszer… Tovább a cikkhez

Copyright © 2023-2025 | vizszigeteles-utolag.hu | Minden jog fenntartva!