Gipszkarton - gipszkartonozás

Tudta? A gipszkarton (más néven falburkolat, gipszpanel) egy kalcium-szulfát-dihidrátból (gipsz) készült panel, adalékanyagokkal vagy anélkül, általában vastag lapok közé extrudált homlokzati és hátlapi papír, amelyet belső falak, vagy akár mennyezetek építésénél használnak. A gipszet rosttal (jellemzően papír, üveggyapot vagy ezek kombinációja); lágyítószerrel, habképző anyaggal; és olyan adalékanyagokkal keverik, amelyek csökkenthetik a penészesedést, az éghetőséget és a vízfelvételt. Ezekhez külön lehet kapni a megfelelő gipszkartont.

A gipszkarton a vakolat alternatívájaként használatos, és a keretekhez és a csapokhoz rögzítve meglévő falakat fedhet le, vagy újakat alakíthat ki.

Gipszkarton ár - munkadíj

Pontos árat csak helyszíni felmérés után tudunk adni, annak érdekében, hogy elkerüljük a pontatlan árkalkulációkat. Szívesen segítünk a háza átalakításában, festésében.

Ingyenes helyszíni felmérésért és árajánlatért, hívjon minket bizalommal a +36 30 183 4746-os telefonszámon, vagy vegye fel velünk a kapcsolatot e-mailen keresztül.

gipszkarton
Profil szabása

Amennyiben vízszigetelés munkával kapcsolatban kérne árajánlatot, kattintson az alábbi gombra:

Az ajánlatkérések beérkezése után pár munkanapon belül felkeressük Önt a megadott elérhetőségek egyikén!

Sürgős utólagos víszigetelés esetén hívjon bennünket a +36 30 183 4746-os telefonszámon!

Gipszkarton - gipszkartonozás munkáink

Mire használják a gipszkartont?

A legtöbb esetben a gipszkartonlapot meglévő falak és mennyezetek bélelésére használják – vagy egy meglévő téren belüli válaszfalak építésére. Bár a gipszkartonlap minden típusa biztosít valamilyen szintű szigetelést, sok gipszkartonlap további előnyökkel is rendelkezik – a választott gipszkartonlap típusától függően.

A gipszkartonlapokat gyakran használják a következő területeken:

  • Gondozóházak és ápolási környezetek
  • Állami ingatlanok
  • Lakások és lakóépületek
  • Kórházak
  • Könyvtárak
  • Irodaházak
  • Iskolák
  • Üzletek

A gipszkarton kiváló alternatívája a nedves vakolatnak, és gyorsabb gipszkartont rögzíteni egy meglévő falra, majd lekenni azt, mint a falat a semmiből előkészíteni és vakolni. A ragasztás és a fugázás is elvégezhető, amikor szalagot és fugázóanyagot használ, ami teljesen kiküszöböli a vakolás szükségességét. A gipszkarton ár – és érték arányban a legegyszerűbb megoldás otthona felújítására.

Melyek a különböző gipszkarton típusok?

A gipszkartonlemezek valamennyi típusának méretei, nevezetesen a hosszuk, szélességük és vastagságuk eltérnek egymástól. Az, hogy milyen méretre van szüksége, attól függ, hogy milyen típusú gipszkartonra van szüksége.

Egyes gipszkartonok vastagabbak, mint mások, például az olyan gipszkartonok, amelyeket extra hangszigetelésre és tűzállóságra terveztek – vagy akár csak jobb energiahatékonyságra.

Az építőiparban leggyakrabban használt különböző típusok a következők:

  • Sűrű: A nagy sűrűségű gipszkarton hasznos lehet a véletlen károk elleni extra védelemhez, például kereskedelmi vagy középületekben. Ezek a lapok általában üvegszálakat és sűrű papírt tartalmaznak.
  • Külső: A modern külső burkolólemezek ideálisak lehetnek külső szigetelésre. A külső gipszkartonlapok általában űrkorszerű nedvességtaszító anyagokat használnak, és légmentesen zárnak, hogy minden időjárási körülménynek ellenálljanak.
  • Tűzálló: A karos falakhoz több gyúlékony anyagot használnak, mint a falazott falakhoz, ezért a tűz esetén nagy ellenállású gipszkarton ésszerű lépés – és bizonyos esetekben az építési előírások követelménye.
  • Szigetelt: A hőszigetelt vagy termikus gipszkarton egy további szigetelőréteggel biztosítja a jobb energiahatékonyságot – túl nagy extra vastagság nélkül. A szigetelőréteg a lapon belül szendvicsszerűen helyezkedik el.
  • Nedvességálló: A nedvességállóság csökkenti a nedvesség okozta problémákat, a teljesen vízálló gipszkarton pedig kiküszöböli az időjárás okozta problémákat a külső táblák esetében, mivel víztaszító adalékanyagokat használnak.
  • Deszka: Ez egy vastagabb gipszkarton típus – hasznos az olyan közös helyiségekben, mint a lépcsőházak, folyosók és liftaknák. A vastagság jó hang- és hőállóságot biztosít.
  • Hangálló: A hagyományos gipszkartonok hajlamosak némi hangot átereszteni, de a hangálló vagy akusztikus gipszkartonok nagyon jól szigetelik a hangot. Ennek érdekében a hangálló gipszkartonlapok általában sokkal nagyobb sűrűségűek.
  • Hang- és nedvességálló: Egyes gipszkarton-típusok egyesítik a tulajdonságokat, nevezetesen a hang- és nedvességállóságot. Sok gyártó további funkciókat is beépít, például tűzállóságot.
  • Páraálló: A nedvességtől való maximális védelem érdekében a páraálló gipszkarton jó választás. Sok páraálló gipszkarton fóliás hátlapot használ – a teljes védelem érdekében.

A gipszkartonok másik különbsége az él. Az egyenes élű gipszkartonlapok könnyen vághatók és alakíthatók, de egyes gyártók kúpos élű kialakítást is kínálnak. A kúpos élű gipszkartonlapok sokkal könnyebbé teszik a gipszkartonlapok gyors, nagy területen történő beépítését.

A gipszkarton az egyik legnépszerűbb építőanyag ma az építőiparban. A téglafalazathoz és a vakolathoz képest rendkívül sokoldalú és könnyen megmunkálható.

Kövessen bennünket a Facebook oldalunkon is!

Elérhetőség

Kóra János – vízszigetelés utólag

cím: 2510. Dorog, Bécsi út 39.

Telefonszám: +36 30 183 4746

E-mail cím: utolagosszigeteles1@gmail.com

Röviden...

Mi a teendő, ha vizesedik a fal?

az utólagos vízszigetelés során megfúrjuk a falat, bejuttatjuk az injektáló anyagot és kész is a munkafolyamat. Jelenleg ez a lehető legolcsóbb és leghatékonyabb módszer… Tovább a cikkhez

Copyright © 2024 | vizszigeteles-utolag.hu | Minden jog fenntartva!